Jako pierwsza drużyna w całej środkowo-wschodniej Europie naszym celem jest pokazanie, że każdy może budować roboty albo i więcej. Chcemy również szerzyć idee FIRST. 

FIRST. czyli  (skrót od For Inspiration and Recognition of Science and Technology – „Dla inspiracji i uznania wobec nauk ścisłych i technologii”) – międzynarodowa organizacja non profit organizująca zawody FIRST Robotics Competition, FIRST LEGO League, FIRST LEGO League Jr. oraz FIRST Tech Challenge, której celem jest rozwijanie i inspirowanie uczniów w dziedzinie inżynierii i technologii. Została założona w 1989 roku przez Dean Kamena i Woody’ego Flowersa. 

W ciągu kilku lat pomału coraz więcej osób wie co to za organizacja oraz o świecie robotyki.

Spice Gaers w liczbach

0
Godziny spędzone na eventach
0
Odwiedzone szkoły
0
Odbyte eventy
Jedym z przykładów naszej działalności są Spice Campy podczas 3 dniowych zajęć uczymy dzieci w wieku od 5-14 lat budować i programować roboty z LEGO oraz Line Folowersy czyli malutkie robociki które za pomocą sensora koloru jeżdżą po wyznaczonej linij. 

Nasza drużyna zorganizowała charytatywny turniej FIFY, który odbył się w jednej ze szkół. Udało nam się zdobyć pieniądze dla chorego chłopca, potrzebował on natychmiastowego zabiegu z powodu problemów z sercem. Uzbieraliśmy ponad 4500ZŁ na jego leczenie. 
Współpracujemy również z uniwersytetami w Lublinie, nasi poprzedni członkowie drużyny obecnie mentorzy założyli tam swoje koła robotyczne oraz pomagają w naszej współpracy. Uniwersytety pomagają nam bardzo podczas tworzenia naszych turniejów.
A to nie wszystko możecie nas zobaczyć w telewizji gdzie czasami gościnnie występujemy, usłyszeć w radiu lub spotkać nas na wydarzeniach takich jak TEDx Tarnów