Jesteśmy pierwszą drużyną w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, która uczestniczy w FIRST Robotics Competition. Powstaliśmy w roku 2015 jako wynik niemal dwuletnich przygotowań w Kraśniku. Inicjatorem utworzenia drużyny właśnie w tym miejscu jest były mieszkaniec miasta, Ryszard Kuśmierczyk, obecnie przebywający w Windsor. W tym momencie jako mentor, pełni funkcję naszego przedstawiciela międzynarodowego drużyny.

Każda nowa osoba, która przychodzi do nas aby dołączyć nie potrzebuje żadnej dodatkowej wiedzy na start. Jedynymi wymaganiami są zaangażowanie, poświęcenie, chęci oraz przede wszystkim poczucie humoru. Nowi członkowie szybko klimatyzują się w naszej drużynie. Dzielimy się na różne grupy, w których liderzy trzymają podopiecznych pod swoimi skrzydłami wspierając ich w różnych działaniach. 

Programiści – to niezwykła grupa osób, która pisze programy do robota pobudzając go do działania. Pokazują, że to właśnie programowanie jest ich prawdziwą pasją.

Mechanicy – to oni zostają całe dnie dbając o konstrukcję oraz projektowaniu robotów w programie CAD. Ich projekty nie zawsze są idealne ale spełniają swoje zadanie.

Social Media – są odpowiedzialni za reprezentowanie drużyny wśród społeczności. Oprócz tego dbają o kontakt ze sponsorami i wiele więcej.

Mentorzy – dzięki tym osobom nasza drużyna mogła powstać. To właśnie oni byli na jej początku i tworzyli wszystko co z nią związane.

Poznaj nas lepiej!