Jesteśmy pierwszą drużyną w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, która uczestniczy w FIRST Robotics Competition. Powstaliśmy w roku 2015 jako wynik niemal dwuletnich przygotowań w Kraśniku. Inicjatorem utworzenia drużyny właśnie w tym miejscu jest były mieszkaniec miasta, Ryszard Kuśmierczyk, obecnie przebywający w Windsor.
Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z turniejem organizowanym przez FIRST niewiele osób wiedziało o tym cokolwiek. Jednak grupa 17 osób podjęła się pracy nad stworzeniem robota od podstaw i właściwie bez doświadczenia. Mimo trudności poszukiwaliśmy sponsorów, bez których nasz projekt nie zostałby zrealizowany. Jedną z głównych przeszkód było miejsce, gdzie odbywały się zawody – Kanada. Podróż z Polski jest bardzo długa i kosztowna, jednak udało nam się ją zorganizować. Bariera językowa tylko nas zmotywowała do cięższej pracy.
 
Każda nowa osoba, która przychodzi do nas aby dołączyć nie potrzebuje żadnej dodatkowej wiedzy na start. Jedynymi wymaganiami są zaangażowanie, poświęcenie, chęci oraz przede wszystkim poczucie humoru. Nowi członkowie szybko klimatyzują się w naszej drużynie. Dzielimy się na różne grupy, w których liderzy trzymają podopiecznych pod swoimi skrzydłami wspierając ich w różnych działaniach. 
Programiści – to niezwykła grupa osób, która pisze programy do robota pobudzając go do działania. Pokazują, że to właśnie programowanie jest ich prawdziwą pasją.
Mechanicy – to oni zostają całe dnie dbając o konstrukcję oraz projektowaniu robotów w programie CAD. Ich projekty nie zawsze są idealne ale spełniają swoje zadanie.
Social Media – są odpowiedzialni za reprezentowanie drużyny wśród społeczności. Oprócz tego dbają o kontakt ze sponsorami i wiele więcej.
Mentorzy – dzięki tym osobom nasza drużyna mogła powstać. To właśnie oni byli na jej początku i tworzyli wszystko co z nią związane.
Poznaj nas lepiej
 
Budujemy roboty na szczeblu FRC co to ? i jaki to poziom? 

Poziomy zawodów

FRC
FRC
FLL 50%
FLL Jr. 25%
Pierwszy poziom jest to FLL Jr. FIRST LEGO League Junior w którym dzieci w wieku od 6 do 10 lat uczą się budować roboty z Lego.
Drugi szczebel to FLL czyli FIRST LEGO League tutaj dzieci od 8 do 16 lat nie tylko budują ale uczą się już je programować.
Trzecim poziom to FRC FIRST Tech Challenge już ze specjalnych zestawów i zdecydowanie bardziej skomplikowanej elektroniki młodzież w wieku od 14 do 18 lat zmaga się z co rocznymi wyzwaniami w budowie robotów 
Ostatnim i najtrudniejszym szczeblem, w którym nasza drużyna bierze udział jest FRC FIRST Robotics Competition tutaj oprócz zestawu z częściami który dostaniemy możemy używać praktycznie każdej części w dowolnej ilość tylko aby budżet tych części nie przekroczył 3000$.