Destination: Deep space tym razem wybraliśmy się w daleko podróż w przestrzeń kosmiczną. Podróż ta była szybka tak jak rakieta, którą nasz robot musiał uzupełnić.

W tym sezonie roboty musiał zbierać ładunki czyli ogromne piłki oraz zaślepki aby ładunek nie uciekł, następnie roboty miały odżyć te elementy do statku towarowego i rakiety.

Najbardziej w tym roku zaskoczył nas brak wymagania na automatykę ale za to podczas pierwszych 15 sekund tak zwanej burzy piaskowej driverzy mieli zasłonięty widok na arenę. Podczas tego musieli się posłużyć automatyka lub kamerką w robocie.

2019 był dla nas bardzo trudnym sezonem. Nasze części z Ameryki przyszły dopiero w piątym tygodniu budowy. 3 razy mieliśmy problemy z powodu braku prądu i musieliśmy pracować w ciemności. Pomijając wszystkie problemy, poradziliśmy sobie ze zbudowaniem robota, z którego jesteśmy bardzo dumni. wzięliśmy udział w Istambul i Bosphourous Regional w Turcji. Na każdym z turniej zdobyliśmy pierwsze miejsca, w dodatku na drugim turnieju nie przegraliśmy ani jednego meczu. Po udanych turniejach wyruszyliśmy na mistrzostwa świata do Detroit.

Na ty zawodach udało nam się nawet zagiąć grawitację

Polecamy zobaczyć cały film ale najlepszy moment 2.10