Tematyka sezonu 2017 dotyczyła epoki pary czyli XIX wieku.  Wiek pary nadał nazwę steampunkowi, czyli kierunkowi w fantastyce do którego właśnie odnosiły się rozgrywki.  

Robot miał za zadanie zbierać piłki i wyrzucać je do specjalnego kotła, pobierać i przewozić gearsy, które miała odebrać odpowiednia osoba na Airship. Na koniec powinien się podciągnąć.  

Bogatsi o doświadczenia z sezonu 2016 bardzo intensywnie wykorzystaliśmy 6 tygodni pracy nad robotem i ulepszaliśmy możliwe komponenty najlepiej jak potrafimy.  

Kapitan naszej drużyny, Szymon Szostak dzięki swojemu niezwykłemu zaangażowaniu i charyzmie zdobył nagrodę jednego z założycieli FIRST – Deana Kamena. 

Prócz tego, w ramach uznania od jednej z drużyn otrzymaliśmy nagrodę za największego robota, a Inspektorzy docenili nas nagrodą za najczystszy/najschludniejszy Pit. 

Tak jak i w poprzednim roku nawiązaliśmy wiele nowych znajomości z drużynami oraz wolontariuszami FIRST z całego świata. Dzięki temu mamy możliwość poszerzania horyzontów oraz współpracy z drużynami , które poznaliśmy.  

Pokazaliśmy, że nieważne jest to co nas dzieli. Nieważne skąd jesteśmy czy jakie wpojono nam przekonania. Najważniejsze jest to co nas łączy. Pasja, zaangażowanie, chęć zrobienia czegoś więcej. Tutaj: roboty.