Powstaliśmy w roku 2015 jako wynik niemal dwuletnich przygotowań w Kraśniku. Inicjatorem utworzenia drużyny właśnie w tym miejscu jest były mieszkaniec miasta, Ryszard Kuśmierczyk, obecnie przebywający w Windsor. Bez żadnego doświadczenia przystąpiliśmy do budowy robota na rozgrywki FIRST Stronghold.

Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z turniejem organizowanym przez FIRST niewiele osób wiedziało o tym cokolwiek. Jednak grupa 17 osób podjęła się pracy nad stworzeniem robota od podstaw i właściwie bez doświadczenia. Mimo trudności poszukiwaliśmy sponsorów, bez których nasz projekt nie zostałby zrealizowany.

Zawody 2016 były przykładem nietypowych i innowacyjnych konkurencji, które zmieniają się co roku. Przez wielu uważanych za jedną z najlepszych gier. Roboty musiały pokonywać różnego rodzaju przeszkody, które imitowały utrudnienia podczas zdobywania średniowiecznego zamku, takie jak kocie łby, belki, drzwiczki, bramy czy poprzeczka zawieszona na wysokości 40 cm – nasz robot musiał mieć odpowiednią wysokość, by zmieścić się pod nią. Roboty musiały też strzelać piłkami do otworu w wieży znajdującego się na wysokości 2,5m.

Wielu sędziów było zaskoczonych zarówno naszym profesjonalizmem w prowadzeniu drużyny jak i samą konstrukcją robota. Dzięki temu, jako pierwsza (i jedyna) drużyna w historii zostaliśmy nagrodzeni prestiżową nagrodą – Judge’s Award.